Hořčík a jeho nedostatek

V dospělém těle je asi 20 g hořčíku. Hořčík reguluje funkce svalů, jako jsou svalové kontrakce, včetně činnosti srdečního svalu a podporuje funkce nervového systému. Pomáhá tělu přeměňovat glukózu na energii a udržovat v těle rovnováhu elektrolytů. Je důležitý pro zdravé kosti a zuby a podporuje syntézu bílkovin. Hořčíku potřebuje lidské tělo denně 375 mg, avšak při zvýšených nárocích organizmu na přísun hořčíku může být zapotřebí až 500 mg.

Denní dávka Dologranu (2 g, jedna malá lžička) obsahuje asi 53 % denní doporučené dávky. Hořčík a vápník by měly být v těle udržovány v poměru 1:2, takový poměr těchto prvků je obsažen v přípravku Dologran.

Proč míváme hořčíku nedostatek?

Je to obvykle způsobeno tím, že konzumujeme více bílé mouky, cukru, kávy, nebo alkoholu. K látkové přeměně cukru a výrobků z bílé mouky využívá organismus právě hořčík, čímž se jeho zásoby snižují. Pití alkoholu a kávy zase podporuje vylučování hořčíku z těla. Na zvýšený přísun hořčíku je třeba dbát u dětí zejména v období rychlého růstu, při výkonnostních sportech a při déle trvajícím stresu. Také období těhotenství a kojení se bez většího přísunu hořčíku neobejde. Pro dobré využití hořčíku musíme mít dostatek vitamínu E a vápníku.

MUDr. Marta Šimůnková

 

Možnost zakoupení ve Vaší nejbližší lékárně nebo zde, na našem e-shopu.

Natural

Vitamin

Vitamin Forte D3

VITAMIN IMUN

Mg, Ca, D3, C, K2

Doplněk stravy.

Copyright © 2022 | DOLOGRAN

Telefon:
+420 499 423 706
E-mail: info@dologran.cz