Beta-karoten přispívá ke krásnějšímu a zdravějšímu opálení

Krásné opálení je stále v kurzu, proto po bronzovém nebo dokonce čokoládovém opálení je celoroční poptávka. Lidé chodí do drahých solárií, investují do samoopalovacích sprejů a často si neuvědomují, že k atraktivnímu a zdravému opálení přispěje dávka beta-karotenu!

Pozor na nebezpečné UV záření

Jeden z ukazatelů krásy je rozhodně přirozené opálení, po kterém touží nejeden z nás. Mnoho lidí se řídí mýtem, který tvrdí, že čím déle se budeme slunit, tím hezčí a delší opálení budeme mít. Tento přístup však může napáchat více škody než užitku. Slunce sice umí hezky hřát, ale také dokáže být i pěkně zrádné. Po pár minutách vydatného záření začnou paprsky ukazovat svou odvrácenou tvář a vystavovat nás negativnímu UV záření. Odborníci z České akademie dermatovenerologie proto jasně varují před dlouhým pobytem na slunci a doporučují se před ostrými paprsky chránit.


Pravdou je, že být na slunci není špatné, ale nic se nesmí přehánět. V menší míře může být slunění dokonce velmi prospěšné. Naše tělo získává ze slunce důležitý vitamín D, který je prospěšný pro regulaci hladiny vápníku a fosforu v krvi. A vápník a fosfor jsou základní prvky pro stavbu kostí.

Vitamín D pomáhá posilovat i imunitní systém. Zvláštností je, že i lidé žijící ve středomořských oblastech, mohou vykazovat nedostatek vitamínu D. Přitom k tomu, abychom jeho nedostatku zabránili, přispěje 10 – 15 minut na slunci. Navíc stačí do svého jídelníčku zařadit potraviny nebo doplňky s beta-karotenem a přirozené opálení se dostaví co nevidět.

Blahodárný vliv beta-karotenu

Beta-karoten patří do skupiny karotenoidů. Jedná se o provitamin A. To znamená. že z něj právě vzniká vitamin A. Karotenoidy jsou silnými antioxidanty. Jejich hlavním posláním je chránit pokožku před volnými radikály. Ty jsou produkovány ultrafialovými paprsky a bývají příčinou spálení kůže. Antioxidanty působí v hlubších vrstvách a jejich úkolem je napravovat škody, které v pokožce způsobily sluneční paprsky.


Kromě toho, že chrání před poškozením kůže, pomůže beta-karoten získat pokožce tmavší odstín. Nemusíte se však bát, že by vám snědá pokožka rychle zmizela – při pravidelné konzumaci beta-karotenu se získané opálení dá dlouhodobě udržet.


Blahodárný beta-karoten se obecně vyskytuje ve žlutooranžovém nebo tmavě zeleném ovoci a zelenině. Mezi nejbohatší zdroje patří například mrkev, broskve, meruňka, špenát, kapusta a mnoho dalších. Kromě toho je také obsažen v potravinových doplňcích, které jsou k dostání v každé lékárně. K doplnění beta-karotenu se například doporučuje i přípravek Dologran Vitamin a Dologran Vitamin Forte D3, u nichž máte jistotu 100% přírodního původu.

Dologran Vitamin Forte D3

Mnoho lidí je vůči doplňkům stravy skeptických a často oprávněně. Při výběru je dobré zkontrolovat informace týkající se obsahu i výrobu. Předností Dologranu je nejen jeho přírodní původ, ale také výroba, během které nebyly použity žádné konzervační látky ani
chemická barviva.


Tento potravinový doplněk je zdrojem přírodních minerálů, vápníku, hořčíků, vitamínů B1, B6 a již i výše zmiňovaného beta-karotenu. Kombinace těchto látek podporuje imunitní systém, zabraňuje únavě, zajišťuje přirozené opálení a zároveň přispívá k psychické pohodě. Dologran Vitamin Forte D3 je vhodný pro každého, kdo si chce doplnit nedostatek minerálů, vitamínů a současně si udržet opálenou a zdravou pokožku. Jedna lžička Dologranu denně zajistí optimální přísun potřebných látek a postará se o dobrý chod lidského organismu.

Možnost zakoupení ve Vaší nejbližší lékárně nebo zde, na našem e-shopu.

Natural

Vitamin

Vitamin Forte D3

Copyright © 2018 | DOLOGRAN

DOLOGRAN je přípravek, který obsahuje vápník a hořčík z přírodních zdrojů. Technologickou úpravou bez přidání konzervačních látek a chemických barviv je dosaženo unikání granulátové podoby.

Telefon:
+420 499 423 706
E-mail: info@dologran.cz